وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
FDA داروی ایبرانس را برای سرطان سینه تأیید کرد.
مقالات و مطالب علمی

FDA داروی ایبرانس را برای سرطان سینه تأیید کرد.

سازمان جهانی غذا و دارو (FDA)، دارویی جدید را برای بیماران خانم مبتلا به نوعی سرطان پستان که متاستاز داده است، تأیید کرده است. 

(Ibrance (paclociclib برای خانم های یائسه ای مناسب است که تا کنون درمان دارویی نداشته اند و HER2 منفی و ER مثبت هستند. ایبرانس دو آنزیمی را که به رشد سلول های سرطانی کمک می کنند را مهار می کند. 

FDA با بررسی تحقیقی که بر روی 165 خانم یائسه با سرطان پستانی -HER2 و +ER و متاستاتیک که تا به حال درمانی دریافت نکرده بودند، این دارو را تأیید کرد. این مطالعه به این صورت انجام شد که نیمی از خانم ها، دو داروی ایبرانس و لتروزول، و نیمی دیگر لتروزول تنها را گرفته بودند. در این مطالعه دیده شد که خانم هایی که تحت درمان با دو دارو بودن 20 ماه بدون آن که وضعیت بیماریشان بدتر شود زندگی کردند در حالی که خانم هایی که فقط لتروزول گرفته بودند 10 ماه زندگی کردند. هر دو دارو به صورت قرص های خوراکی وجود دارند.

شایع ترین عوارض داروی ایبرانس : کاهش تعداد سلول های سفید خون،آنمی، خستگی، ضعف، تهوع. تاریخ خبر: 931202
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية