صفحه نخست
درباره ما
آموزش
معرفی خدمات
تماس با پزشک
آخرین رویدادها
آزمایش های جدید نشان می دهند که داروی ضد افسردگی پاکسیل می تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد
گروهی از محققان در شهر Duarte در کالیفرنیا روش جدید و سریعی را برای شناسایی دارو ها و مواد شیمیایی که تعادل هورمون های جنسی را در انسان به هم می ریزند و روی ایجاد و پیشرفت بیماری هایی مانند سرطان پستان تأثیر می گذارند، ابداع کرده اند. با این روش در...
ادامه خبر
5 ماده غذایی که احتمال سرطان پستان را کم می کنند
مبارزه در برابر سرطان پستان از قبل از ابتلا به آن با مصرف مواد غذایی مناسب شروع می شود، مواد غذایی وجود دارند که می تواند به جلوگیری از سرطان پستان کمک کنند، در اینجا به 5 تا از این غذاها اشاره می شود : 1. سیب زمینی...
ادامه خبر

تماس با پزشک
ایمیل: info@ehtejab.com
تلفن تماس:09125248849
اطلاعات کامل

محل تبلیغات


انواع سرطانسرطان اصطلاحی برای اطلاق به گروهی از بیماری‌ها است که در آن سلول‌های غیرطبیعی بدون کنترل تقسیم می‌شوند و می‌توانند به سایر بافت‌ها تهاجم کنند. سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند از طریق خون و دستگاه لنفاوی به سایر نقاط بدن گسترش پیدا کنند.

سرطان یک بیماری منفرد نیست، بلکه بسیاری از بیماری‌ها را شامل می‌شود. بیش از 100 نوع متفاوت سرطان وجود دارد.

همه تومورها سرطانی نیستند؛ تومورها ممکن است خوش‌خیم یا بدخیم باشند.

توموهای خوش‌خیم سرطانی نیستند. آنها را در اغلب موارد می‌توان برداشت، بدون اینکه عودکردنی در کار باشد. سلول‌ها در تومورهای خوش‌خیم به سایر نقاط بدن منتشر نمی‌شوند.

تومورهای بدخیم سرطانی هستند. سلول‌های این تومورها می‌توانند به بافت‌های مجاور تهاجم کنند و به سایر بخش‌های بدن گسترش یابند. این گسترش سرطان از یک بخش بدن به بخش دیگر "متاستاز" نامیده می‌شود.

اغلب سرطان‌‌ها بر حسب اندام یا نوع سلولی که از آن منشأ می‌گیرند نامگذاری می‌‌شوند. برای مثال سرطانی که از معده آغاز می‌شود، سرطان معده نامیده می‌شود.

برخی ازسرطان‌ها تومور تشکیل نمی‌دهند، مثل  لوسمی که سرطان مغز استخوان و خون است.


تعدادی از انواع سرطان را در زیر مشاهده می نمایید:


معرفی پزشک  ||   اخبار و رویدادها  ||   عضویت در سایت  ||   تماس با پزشک
نمایش سایت در زبان های دیگر: Persian