صفحه نخست
درباره ما
آموزش
معرفی خدمات
تماس با پزشک
آخرین رویدادها
FDA داروی ایبرانس را برای سرطان سینه تأیید کرد.
سازمان جهانی غذا و دارو (FDA)، دارویی جدید را برای بیماران خانم مبتلا به نوعی سرطان پستان که متاستاز داده است، تأیید کرده است.  (Ibrance (paclociclib برای خانم های یائسه ای مناسب است که تا کنون درمان دارویی نداشته اند و HER2 منفی و ER مثبت هستند. ایبرانس دو آنزیمی را...
ادامه خبر
ترکیبات موجود در چای سبز ، خبرهای امیدوار کننده ای برای درمان سرطان دهان به ما می دهند.
متخصصان و محققان مواد غذایی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، اعلام کرده اند که پژوهش های جدیدی انجام داده اند که می تواند منجر به کشف درمانی تازه برای سرطان های ناحیه دهان و بعضی دیگر از سرطان ها باشد.   محققان ترکیبی را در چای سبز کشف کرده اند که...
ادامه خبر

تماس با پزشک
ایمیل: info@ehtejab.com
تلفن تماس:09125248849
اطلاعات کامل

محل تبلیغات


انواع سرطانسرطان اصطلاحی برای اطلاق به گروهی از بیماری‌ها است که در آن سلول‌های غیرطبیعی بدون کنترل تقسیم می‌شوند و می‌توانند به سایر بافت‌ها تهاجم کنند. سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند از طریق خون و دستگاه لنفاوی به سایر نقاط بدن گسترش پیدا کنند.

سرطان یک بیماری منفرد نیست، بلکه بسیاری از بیماری‌ها را شامل می‌شود. بیش از 100 نوع متفاوت سرطان وجود دارد.

همه تومورها سرطانی نیستند؛ تومورها ممکن است خوش‌خیم یا بدخیم باشند.

توموهای خوش‌خیم سرطانی نیستند. آنها را در اغلب موارد می‌توان برداشت، بدون اینکه عودکردنی در کار باشد. سلول‌ها در تومورهای خوش‌خیم به سایر نقاط بدن منتشر نمی‌شوند.

تومورهای بدخیم سرطانی هستند. سلول‌های این تومورها می‌توانند به بافت‌های مجاور تهاجم کنند و به سایر بخش‌های بدن گسترش یابند. این گسترش سرطان از یک بخش بدن به بخش دیگر "متاستاز" نامیده می‌شود.

اغلب سرطان‌‌ها بر حسب اندام یا نوع سلولی که از آن منشأ می‌گیرند نامگذاری می‌‌شوند. برای مثال سرطانی که از معده آغاز می‌شود، سرطان معده نامیده می‌شود.

برخی ازسرطان‌ها تومور تشکیل نمی‌دهند، مثل  لوسمی که سرطان مغز استخوان و خون است.


تعدادی از انواع سرطان را در زیر مشاهده می نمایید:


معرفی پزشک  ||   اخبار و رویدادها  ||   عضویت در سایت  ||   تماس با پزشک
نمایش سایت در زبان های دیگر: Persian