صفحه نخست
درباره ما
آموزش
معرفی خدمات
تماس با پزشک
آخرین رویدادها
فواید زردچوبه
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه خبر
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه خبر

تماس با پزشک
روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
نشانی: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن: 66569588-021 ، 66569587-021

محل تبلیغات


ویتامین D، تاثیر و منابع آن


در مقاله ای که در ژورنال انکولوژی امریکا منتشر شد گفته شده است که افرادی که ویتامین D بدنشان کم است احتمال بیشتری دارد که سریعتر دچار عود نوعی لمفوم غیرهوچکین شوند. محققان دانشگاه فلوریدا اعلام کرده اند که مصرف مکمل های ویتامین D باعث کاهش درد و بهبود فعالیت افراد با وزن بالا و مبتلا به استئوآرتریت می شود.
کمبود ویتامین D به صورت غیر مستقیم باعث ایجاد شرایط و بیماری های گوناگونی می شود مثل سرطان های سینه، روده، ریه و پروستات، ناراحتی های قلبی، دیابت نوع دو، جنون و آرتریت روماتوئید.
ویتامین D در جذب کلسیم در بدن نقش دارد؛ بعضی از مردم نیمکره شمالی به اندازه کافی نور آفتاب دریافت نمی کنند و در نتیجه ویتامین D بدنشان به اندازه کافی تأمین نمی شود. 
محققان پیشنهاد می کنند که خانم های باردار یا خانم هایی که شیر می دهند، افراد بالای 65 سال و کودکان 6ماهه تا 5 ساله مکمل های ویتامین D مصرف کنند. 
بهترین منابع ویتامین D:
خورشید منبع فوق العاده ویتامین D است، اما به سختی می توان تخمین زد که شخص چه مقدار ویتامین D در مدت زمانی که در معرض نور خورشید قرار داشته است دریافت کرده است و همچنین باید در نظر داشت که قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض آفتاب می تواند خطر سرطان پوست را زیاد کند. اگر فردی ماهی یا روغن کبد مصرف نمی کند، ممکن است سخت باشد که بتواند بدون استفاده از مکمل ها یا غذاهای غنی شده نیاز طبیعی بدن خود به ویتامین D را جبران کند. قارچ، تخم مرغ، پنیر و جگر گوسفند و لبنیات غنی شده دارای مقداری ویتامین D هستند. 
موضوعات مرتبط
تغذیه بیماران مبتلا به سرطان 1
تغذیه بیماران مبتلا به سرطان 2
تغذیه بیماران مبتلا به سرطان 3
تغذیه بیماران مبتلا به سرطان 4
تغذیه و سرطان
خوراکی هایی که با سرطان مبارزه می کنند
معرفی پزشک  ||   اخبار و رویدادها  ||   عضویت در سایت
نمایش سایت در زبان های دیگر: Persian