وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
تعیین بیومارکر های سرطان پستان می تواند احتمال عود را مشخص کند.
مقالات و مطالب علمی

تعیین بیومارکر های سرطان پستان می تواند احتمال عود را مشخص کند.

مدیکال نیوز تودی : گروهی از خانم هایی که به خاطر مثبت بودن گیرنده های ا:.8)تروژن در سرطان پستان تحت درمان قرار می گیرند، بعد از اتمام دورۀ درمان با تاموکسیفن ، در خطر بیشتری برای عود بیماریشان هستند. اخیراً، مطالعه ای در امریکا نشان داده است که با اندازه گیری یک بیومارکر ژنتیکی ، ممکن است بتوان پیش بینی کرد که کدام افراد بیشتر در خطر هستند و کدام افراد کمتر، در نتیجه، مانع از انجام درمان های بیش از اندازه شد. 
در تست بیومارکر، میزان بیان ژن های HOXB13 و IL17BR اندازه گیری می شود. 
آقای پل ای. گاس، مدیر مرکز مطالعات سرطان پستان در بیمارستان ماساچوست می کوید که این به این معناست که می توان 60% از خانم ها با سرطان های معمولِ پستان، دیگر درمانی که برایشان لازم نیست را دریافت نمی کنند؛ در نتیجه عوارض جانبی و هزینه ها کاهش می یابد. 
اما، از آن مهمتر، 40% بیمارانی هستند که در خطر بازگشت و عود بیماری قرار دارند، می توان این گروه را تشخیص داد و درمان را با لِتروزول ادامه داد، این کار باعث حفظ بسیاری از بیماران از مرگ می شود.


تاریخ خبر: 920415
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية