وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
از خواص زنجبیل چه می دانید؟
مقالات و مطالب علمی

از خواص زنجبیل چه می دانید؟

زنجبیل، گیاهی است که در زیر خاک به عمل می آید گوشت آن بسته به نوعش می تواند زرد، سفید یا قرمز باشد و پوست آن بسته به آن که چه زمانی برداشت شده است ممکن است نازک یا ضخیم باشد. 
در مورد زنجبیل خواص بسیاری ذکر شده است که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم :
1. زنجبیل ضد تهوع بسیار قوی است : اگر به هر دلیلی (مانند بارداری یا شیمی درمانی و...) دچار حالت تهوع هستید، مصرف مقداری زنجبیل می تواند بسیار به بهبود حال شما کمک کند. 
2. دارای خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی قوی در سیستم گوارشی است : در مطالعات آزمایشگاهی دیده شده است که  موش هایی که قبل از آن که بهشان سلول های تومورال تزریق شود، زنجبیل مصرف کرده اند ، دیر تر مبتلا شده اند و سرطانشان با درجۀ بهتری است.
3. زنجبیل مرگ سلول های تومور تخمدان را افزایش می دهد و تحریک می کند : این خاصیت زنجبیل باعث می شود سلول های سالم هیچ آسیبی نبینند ولی سلول های سرطانی دچار مرگ برنامه ریزی شده شوند.
4. زنجبیل می تواند قدرت سیستم ایمنی را افزایش دهد : همین موضوع باعث کاهش ابتلا به انواع بیماری ها و افزایش مقاومت بدن نسبت به آنها می شود.


تاریخ خبر: 920825
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية