وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
آزمایش های جدید نشان می دهند که داروی ضد افسردگی پاکسیل می تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد
مقالات و مطالب علمی

آزمایش های جدید نشان می دهند که داروی ضد افسردگی پاکسیل می تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد

گروهی از محققان در شهر Duarte در کالیفرنیا روش جدید و سریعی را برای شناسایی دارو ها و مواد شیمیایی که تعادل هورمون های جنسی را در انسان به هم می ریزند و روی ایجاد و پیشرفت بیماری هایی مانند سرطان پستان تأثیر می گذارند، ابداع کرده اند.
با این روش در تحقیقی که در مورد 446 داروی رایج انجام شد، دیده شد که داروی معروف ضد افسردگی پاروکستین (که بیشتر با نام تجاری پاکسیل شناخته می شود) اثر استروژنیک ضعیفی دارد که می تواند باعث ایجاد یا پیشرفت سرطان پستان در خانم ها شود. 
این موضوع بسیار اهمیت دارد ، زیرا در حدود یک چهارم از خانم هایی که مبتلا به سرطان پستان هستند از افسردگی رنج می برند (وضعیتی که معمولاً با ضد افسردگی هایی که با SSRIs ها شناخته می شوند تحت درمان قرار می گیرند) از جمله پاکسیل، که از سال 1992 به داروخانه ها آمد. و در حدود یک چهارم از خانم های امریکایی بین 40 تا 60 سال از داروهای ضد افسردگی به خصوص SSRIs  ها استفاده می کنند. باید مد نظر داشت که در حدود 70% از سرطان های پستان در خانم ها حساس به هورمون استروژن می باشند و این هورمون ایجاد و پیشرفت آنها را تحریک می کند.
تاریخ خبر: 921217
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية