وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
ترکیبات موجود در چای سبز ، خبرهای امیدوار کننده ای برای درمان سرطان دهان به ما می دهند.
مقالات و مطالب علمی

ترکیبات موجود در چای سبز ، خبرهای امیدوار کننده ای برای درمان سرطان دهان به ما می دهند.

متخصصان و محققان مواد غذایی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، اعلام کرده اند که پژوهش های جدیدی انجام داده اند که می تواند منجر به کشف درمانی تازه برای سرطان های ناحیه دهان و بعضی دیگر از سرطان ها باشد.  
محققان ترکیبی را در چای سبز کشف کرده اند که می تواند فرآیندی را آغاز کند که منجر به مرگ سلول های سرطانی شود در حالی که سلول های سالم از بین نمی روند. همین عامل باعث شده است که بتوان امیدوار بود تا درمان بهتری برای سرطان های ناحیه دهان و سایر سرطان ها یافت شود. 
در این تحقیقات دیده شده است که اپی گالوکاتکین - 3 - گالات (EGCG) ، ترکیبی که در چای سبز یافت شده است، توانست بدون آن که به سلول های سالم آسیبی برساند، سلول های سرطانی دهان را از بین ببرد.جاشوا لمبرت، استادیار علوم و صنایع غذایی می گوید : " محققان هنوز نتوانسته اند دلیل توانایی آن را در هدف قرار دادن سلول های سرطانی کشف کنند. EGCG عملی انجام می دهد که منجر به آسیب میتوکندری - نیروگاه و منبع انرژی سلول- می شود و این آسیب میتوکندریایی چرخه ای معیوب را در سلول ایجاد می کند که باعث صدمه بیشتری به سلول می شود و در نهایت سلول سرطانی به صورت برنامه ریزی شده می میرد. "


تاریخ خبر: 931113
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية