وب سایت رسمی
دکتر غلامرضا احتجاب
دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی
 

آدرس مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
ملاقات: روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه از ساعت 16 الی 20 با تعیین وقت قبلی
تلفن: 66569587-21-98+

 
داروهای جدیدی که در برابر طیف گسترده ای از انواع سرطان عمل می کنند
مقالات و مطالب علمی

داروهای جدیدی که در برابر طیف گسترده ای از انواع سرطان عمل می کنند

برای اولین بار سه شرکت دارویی در حال آزمایش داروهای جدیدی هستند که در برابرطیف گسترده ای از سرطان (مستقل از منشأ آنها- پستان، پروستات، کبد و ریه) عمل میکنند.

داروها به دنبال ژنی که در رشد تومور نقشی اساسی دارند می روند. دانشمندانزیادی این را آغاز عصر جدیدی در رابطۀ ژنتیک و درمان می دانند.

هنوز شک و تردیدهای زیادی وجود دارد اما امید است که این داروها بتوانند درمانهای نوینی برای سرطان های نادر، سرطان های کشف نشده و سرطان های شایع ارائه دهند.شرکت های مِرک (Merck)، روشه (Roche)و سانوفی (Sanofi) در رقابت برای ساخت داروهایی هستند که منجر به خودکشی سلول هایسرطانی شوند و می توانند بر ضد بیشتر سرطان ها استفاده شوند.

تاکنون هیچ شرکتی یک تحقیق کلینیکی بزرگ بر روی بیمارانی با سرطان های مختلفانجام نداده است.

رئیس مرکز مطالعات انجمن سرطان امریکا، دکتر اوتیس وب می گوید : "اینتحقیقات پایه های پیشرفت های درمان سرطان در آینده را تشکیل می دهند. ما انتظارداریم در آینده اهمیت این که کدام ارگان مبتلا به سرطان است کاهش یابد و اهمیتاهداف مولکولی بیشتر شود."

تاریخ خبر: 911107
فواید زردچوبه
استفاده بیش از اندازه از مکمل ها می تواند شانس ابتلا به سرطان را افزایش دهد
آزمایش های جدیدی بر روی خون می تواند بروز سرطان را 13 سال زودتر پیش بینی کند.
ویتامین D می تواند به بهبود سرطان پروستات کمک کند.
یافته های جدید حاکی از ارتباط سرطان پستان و سرطان پروستات در یک خانواده هستند.

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین مقالات و مطالب
🔶محققان با بررسی فواید احتمالی زردچوبه، به حقایق جالبی دست یافتند. مصرف تنها یک قاشق چای خوری زردچوبه در غذا می تواند باعث تغییر بزرگی بر روی ژن هایی که با بروز سرطان، آلرژی و حتی افسردگی شود. اما جالب تر از آن این است که مصرف قرص یا...
ادامه مطلب...
در مجمع سالانه انجمن مطالعات سرطان امریکا که در فیلادلفیا برگزار شد، شواهدی ارائه شد که نشان می داداستفاده بیش از اندازه از مکمل های غذایی به خصوص مکمل های بتاکاروتن ، فولیک اسید و ویتامین E می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. استفاده بیش از حد از...
ادامه مطلب...

محل تبلیغات
اینجا محل تبلیغات داخلی و یا خارجی شرکت می باشد.
 


دکتر غلامرضا احتجاب دانش آموختۀ رشتۀ رادیوتراپی انکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دارای دانشنامۀ تخصصی در این رشته می باشند.
ایشان از سال 1382 مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته بوده و دارای مقالات تخصصی در زمینۀ نوروتوکسیسیته داروهای شیمی درمانی، اثر Her2 status در متاستاز های مغزی سرطان پستان و مقالات دیگر در زمینۀ داروی Herceptin و بیماری لنفوم می باشد. ایشان در حال حاضر در زمینۀ شیمی درمانی و پرتودرمانی سرطان های توپر همچون سرطان های پستان، دستگاه گوارش، پروستات و مثانه و ریه مشغول فعالیت هستند.

نشانی مطب: تهران - خیابان فاطمی غربی - بعد از چهار راه کارگر - نبش سیندخت شمالی - پلاک 13 - طبقه 3 - واحد 7
تلفن تماس: 8-66569587-021


Telegram Channel: @drehtejab

نشانی مرکز رادیوتراپی گاندی: خیابان گاندی جنوبی، روبروی آنتن سیمای پنج، نبش کوچه ترابنده، پلاک 130 ، طبقه 3 زیرزمین. بخش رادیوتراپی
تلفن: 88193795-021 ، 88207807-021
نمایش سایت در زبان های دیگر: العربية